ÚvodOstatnéPrečo je lubrikant dôležitý a aký lubrikačný gel si vybrať?

Prečo je lubrikant dôležitý a aký lubrikačný gel si vybrať?

Je dokázané, že lubrikačný gel dokáže zlepšiť kvalitu pohlavného styku až natoľko, že zvýši šancu dosiahnutia orgazmu u oboch pohlaví. Hovorí sa, že niektoré typy lubrikantov môžu ovplyvniť aj tehotenstvo. Vybrať si však ten správny produkt môže byť v dnešnej dobe veľmi náročné. Na trhu existuje veľa druhov, s rôznym zložením.

Zaručená vlhkosť

Možno by ste neverili, no v súčasnosti existuje veľa žien, ktoré nepociťujú vlhkosť ani pri veľkom vzrušení. Dôvodov môže byť viacero, no zväčša ide o zdravotný problém. Žena si totiž chce naplno pohlavný styk užiť, no ak tam dole nie je dostatočne vlhká, neužije si to ani jej partner.

Okrem iného, ženy môžu pri takomto pohlavnom styku pociťovať bolesť a dráždenie, čo je pochopiteľné. Lubrikačný gél je v tomto smere veľmi dôležitý. Nielen pre potešenie, ale najmä kvôli tej zdravotnej stránke.

Nezabúdajte: Žena môže pociťovať vlhkosť napríklad kvôli zvýšenému stresu, vplyvom užívania hormonálnej antikoncepcie alebo počas tehotenstva či menopauzy.

Poradiť sa môžete aj s gynekológom

Ak si chcete vybrať vhodný lubrikačný gél, no neviete, ako na to, vždy môžete zájsť za lekárom. ten vám pomôže pri výbere. Na žiadnu zo zložiek by ste totiž nemali byť alergická. Gynekológ vás okrem toho aj skontroluje a zistí, či za suchosťou vagíny nie je aj iný, vážnejší zdravotný problém.

Aký lubrikačný gél si vybrať?

oblubeny lubrikačny gel  ty a ja neparfumovany 100ml
Obľúbený lubrikačný gel Ty a ja nájdete aj v Benulekaren.sk

Na trhu je dnes skutočne obrovské množstvo rôznych druhov lubrikačných gélov. Preto, vybrať si ten správny, môže byť skutočne náročné. Veľa ľudí odporúča kupovať tieto produkty výhradne v lekárni, no nie je nič prekvapivé, keď kvalitný lubrikačný gél nájdete aj v sexshope. Všetko záleží od zloženia a účinkov.

Náš tip: EROS Aqua

aky lubrikačny gel vybrať? eros aqua

Hovorí sa, že za najbezpečnejšie sa považujú lubrikačné gély, ktoré sú na báze vody. Takýmto gélom je aj EROS Aqua, ktorý ma skutočne veľa pozitívnych účinkov. Zabezpečuje totiž rýchlu a zároveň trvácnu lubricitu. Tento lubrikačný gél bol testovaný pod dohľadom tých najväčších odborníkov.

Potvrdili sa jeho priaznivé účinky a vysoká zdravotnícka kvalita. Je dokázané, že neobsahuje žiadne parfumované látky či oleje. Zároveň sa jednoduchým spôsobom zmyje a nezanechá pritom fľaky. Výhodou je, že lubrikant EROS Aqua sa môže používať aj s akokoľvek sexuálnou pomôckou.

Lubrikačný gel eros aqua je dostupný v objemoch od 50ml až po 1000ml. Samozrejme najlepšia cena vychádza pri kúpe veľkého balenia.

Lubrikačné gély na báze silikónových gélov

Spravidla sa lubrikačné gély delia do dvoch veľkých skupín. Vyššie sme si spomenuli lubrikant na báze vody, ktorý je zdravší, no na trhu nájdete aj lubrikant, ktoré sú na báze silikónových gélov. To, aký druh si vyberiete je len na vás. Lubrikanty na báze silikónových gélov sú však výhodnejšie z toho hľadiska, že by mali pri pohlavnom styku vydržať dlhšie.

Najnovšie príbehy

Pani profesorka : 3.diel

Deň som strávil prednáškami a síce som sa pokúsil u Lindy zastaviť, ale odbila ma, že nemá čas. Chvíľu som si aj chcel myslieť, že jej...

Natália kapitola 7 – You want it darker

Liana ma čakala pred klubom. Nenapísala mi kde, proste poslala lokalitu. Klub Metro – veľa hodnotení, väčšinou pozitívnych, normálny podzemný klub takmer v centre mesta,...

Natália : kapitola 6

„Mali by sme to skončiť,“ prehovorila som do ticha uprostred scény. Atmosféra ochladla, vosk padol na zem. Neviem čo ma to napadlo. To vypätie,...

Vyberáme